Firmamız 1966 yılında Altındağ’da 50 m2 bir atölyede ‘’Akyol Soba’’ olarak işe başladı. 2005 den sonra İvedik Osb’de ‘’Akyol Isı Cihazları Sanayi’’ olarak faaliyetine devam etti. Akyol soba olarak güven, hizmet ve kalitede kendini ispatlayan firmamız 2006 yılında el araba üretim tezgahlarını bünyesine katarak inşaat ve hırdavat sektöründe de yerini almıştır. Gelişen piyasa, müşteri talepleri ve hedefleri doğrultusunda 2011 yılında Akyol Grup Metal Isi Cihazları San. Tic. Ltd. Şti. kurarak kurumsallaşma yolunda emin adımlarla devam etmektedir.

Vizyonumuz: Sektöründe etkin ve teknolojik çözümler üretmek için yenilikleri sürekli takip ederken müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet ve ürün sunmak; kalite standartlarına uygun kurumsal yapımız ile sektörümüzde lider bir kuruluş olmak firmamızın vizyonudur.

Misyonumuz: Yeni teknolojilerle ve kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak; faaliyet göstermiş olduğu sektörlerde performansını arttirararak, yurt içi ve yurt dışındaki pazar payını genişletip, güvenilir şirketler arasinda yer almaktır.